Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Biuro

Pakiet e-commerce

3 minuty czytania.

Od 01-07-2021r. będzie obowiązywała ustawa o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw, która ma przede wszystkim na celu wykonanie i zaimplementowanie prawa Unii Europejskiej.

Ustawa ta wprowadza tzw. pakiet e-commerce. Zawiera on m.in. zastąpienie obecnie funckjonującej sprzedaży wysyłkowej wewnątrzwspólnotową sprzedażą towarów na odległość o nowym limicie 1️⃣0️⃣.0️⃣0️⃣0️⃣ euro łącznie dla wszystkich państw UE. Przypomnijmy, że obecnie limit ten w zależności od kraju członkowskiego wynosił ok. 40.000 euro dla konkretnego państwa. Podatnik, który w 2020 roku, albo w I półroczu 2021 roku przekroczył w/w limit od 01-07-2021r. ma możliwość skorzystania z dwóch rozwiązań zarejestrować się w każdym z Państw, do których dokonuje sprzedaży do VAT, bądź skorzystać z elektronicznego systemu OSS, dzięki któremu uniknie formalności w każdym z Państw i rozliczać będzie się z jednym Urzędem, Urzędem Skarbowym Warszawa - Śródmieście.
Pakiet zawiera również zniesienie limitu zwolnienia dla importu małych przesyłek do 22 euro, a także opodatkowanie sprzedaży za pomocą inferfejsu elektronicznego.

Ustawa czeka na podpis Prezydenta.